• +38978415058
  • +38978415058
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Државно првенство крос кантри јули 2019та

Оваа година во јули месец во организација на Оксижен се одржа државното првенство на Македонија во крос кантри.  Натпреварот се одржа во Куманово на локалитетот студена вода во малку видоизменета патека од таа во Април месец кога исто така Оксижен организираше трка во Куманово.  Со оглед на тоа дека се работеше за државно натпреварување и натпреварувачите се бореа за државен првак натпреварот помина тензично во однос на борбата за првите места а публиката уживаше и ги бодреше натпреварувачите.   На крај сепак дружбата беше заедничка меѓу сите натпреварувачи.


© 2020 Oxygen Cycling Club. All Rights Reserved. Powered by MOL