• +38978415058
  • +38978415058
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Tour de lake Ohrid 2013

Како и секоја година учествувавме повторно на рекративната тура тур де лејк Охрид.  Иако малку здодевна тура со оглед на тоа дека се вози по асфалт 100км сепак убавиот пејсаж, посетата на албанскиот дел од охридското езеро и се разбира другарувањето со членовите на клубот Екодром организатори на овој настан не тера да секоја година учествуваме на овој маратон.  Во добра организација и опуштено возење со повеќе застанувања сите успешно ги поминавме километрите околу охрдиското езеро за да на крај оправдано бевме наградени од страна на домаќините.  Убавото време итишината на охридското езеро допринесоа да возењето биде прекрасно.   За жал оваа година го испуштивме возењето на НП Галичица но сепак секоја посета на Охрид и неговата околина не остава задоволени во нашите желби за што повеќе поминување во природата.


© 2020 Oxygen Cycling Club. All Rights Reserved. Powered by MOL