• +38978415058
  • +38978415058
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

УЖИВАЈТЕ ВО ПРИРОДАТА
ДА НЕ ЈА УНИШТУВАМЕ

ИСТРАЖЕТЕ ЈА СО ВАШИОТ ВЕЛОСИПЕД

ДА ВОЗИМЕ ЗАЕДНО

Вело тим вовед

Велосипедскиот тим на Оксижен се состои од регистрирани УЦИ натпреварувачи како и од рекративци од сите возрасти.  Во последниве неколку години велосипедскиот клуб Оксижен како напреварувачки клуб со своите регистрирани натпреварувачи е прогласен за најдобар планинско велосипедски клуб од страна на велосипедската федерација на Македонија.  Во клубот членуваат скоро сите шампиони во различните категории во планински велосипедизам како и шампионките во дисциплина друмски велосипедизам.


© 2019 Oxygen Cycling Club. All Rights Reserved. Powered by MOL