• +38978415058
  • +38978415058
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

УЖИВАЈТЕ ВО ПРИРОДАТА
ДА НЕ ЈА УНИШТУВАМЕ

ИСТРАЖЕТЕ ЈА СО ВАШИОТ ВЕЛОСИПЕД

ДА ВОЗИМЕ ЗАЕДНО

Крос кантри трка Кучково - Септември 2019

На падините на с.Кучково во општина Ѓорче Петров се одржа крос кантри трка во рамки на македонската вело лига во планински велосипедизам.  Традиционално на патеката која е доста брза и нема премногу технички побаравуња натпреварувачите се движеа брзо и се бореа до самиот крај.  Детската трка исто така беше организирана за најмалите љубители и на кој исто така им беа доделени награди за нивното учество .


© 2019 Oxygen Cycling Club. All Rights Reserved. Powered by MOL