• +38978415058
  • +38978415058
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

УЖИВАЈТЕ ВО ПРИРОДАТА
ДА НЕ ЈА УНИШТУВАМЕ

ИСТРАЖЕТЕ ЈА СО ВАШИОТ ВЕЛОСИПЕД

ДА ВОЗИМЕ ЗАЕДНО

Крос кантри трка Куманово - Април 2019

Во Април месец се одржа првиот натпревар во крос кантри планински велосипедизам во рамки на македонската велосипедска лига на велосипедската федерација на Македонија.  На најтешката и најтехничката патека од серијата натпревари во рамки на лигата натпреварувачи ја тестираа својата спремност после зимскиот период и базичните тренинзи.  Условите беа одлични и натпреварот помина во најдобар ред.  Сите тимови и натпреварувачи присуствуваа на трката а имаше и голем број рекреативци кој ги тестираа своие можности на оваа патека.


© 2019 Oxygen Cycling Club. All Rights Reserved. Powered by MOL