• +38978415058
  • +38978415058
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Доделување на награди за 2018та од ВФМ

Велосипедскиот клуб Оксижен и оваа година ја одбрани титулата за најдобар планински велосипедски клуб, 4та година по ред најдобри !!!
Во сениорските категорија доминираа велосипедистите на Оксижен !

Победници на ранг листа во планински велосипедизам:
1-во место Михаил Тасевски
2-ро место Александар Марковски
3-то место Лео Кралевски

1-во место Анита Величковска
2-ро место Катерина Николовска
3-то место Андријана Анастасовска

2-ро место Лазар Петровиќ ( кадет)

2-ро место Анита Величковска (друмски велосипедизам)

Честитки и браво за сите 


© 2020 Oxygen Cycling Club. All Rights Reserved. Powered by MOL