• +38978415058
  • +38978415058
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

XCO " Studena Voda " - Kumanovo

 Недела 14.04.2019

Ни беше чест што имавме прилика да бидеме организатори на првата трка и да ја отвориме натреварувачката сезона во планински велосипедизам. Прекрасен ден за тркање. Велосипедистите видливо уживаа во атрактивната патекa и беспрекорната организација. Дропови , скокови, и силни успони се зборуваше преку целиот ден кој што како поминал. Имавме подршка и од велосипедските друштва МБР и ДНВ кои секако придонесоа за позитивната атмосфера на патеката, благодариме!
За многу вакви трки во иднина , честитки до напреварувачите и благодарност до сите што беа тамо како поддршка! 
Благодарност до @DUK-ART и TREX за прекрасниот пиедестал! 


© 2020 Oxygen Cycling Club. All Rights Reserved. Powered by MOL