• +38978415058
  • +38978415058
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

XCO Gostivar 2019

XCO Gostivar 23.06.2019
Се одржа уште една трка во планински велосипедизам во организација на ВК Адреналин и ВФМ. Нашите велосипедисти ги постигнаа следните резултати

Елит мажи

1.Михаил Тасевски
2. Александар Марковски
3. Александар Ѓуровиќ

Елит жени

1. Анита Величковска
2. Анета Антовска
3. Андријана Анастасоска

Јуниори

1. Лазар Петровиќ

Хоби мажи 2. Лео Кралевски

Хоби жени 1. Биљана Русевска

Честитки и бравоо за сите


© 2020 Oxygen Cycling Club. All Rights Reserved. Powered by MOL