• +38978415058
  • +38978415058
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Државно првенство во планински велосипедизам

     

Денеска во организација на ПВК Оксижен и ВФМ се одржа Државно првенство во планински велосипедизам. Овој настан како еден од најважните за во текот на целата сезона, одржувајќи се на една од најтехничкита и најатрактивна патека во земјата, ни ги даде имињата на новите државни шампиони.

Честитки за Милан Нацевски - елит мажи
Анита Величковска - елит жени
Лазар Петровиќ - јуниори
ПС. Слика од шампионот Лазар бидејќи беше највреден и ја средуваше стазата ❤️

Честитки до сите за издржливоста и борбата до крај 💪

Александар Марковски - 3 то место
Анета Антовска - 2 ро место
Андријана Анастасовска - 3 то место
Биљана Русевска - 3 то место
Лео Кралевски - 1 во место


© 2020 Oxygen Cycling Club. All Rights Reserved. Powered by MOL