• +38978415058
  • +38978415058
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

XCO "Krusevo" 2022

Недела 25.09.2022

Почитувани љубители во планинскиот велосипедизам со задоволство Ве покануваме да земете учестество на првата трка во планински велосипедизам на новите велосипедски патеки во Крушево.
Патеката е кружна во должина од околу 3.7км и се возат онолку кругови согласно категориите на возачи опишани во документот пропозиции.
Пријавувањето е на email адреса Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или пак на следниот линк на нашата веб страна
https://www.oxygen.mk/.../registracija-za-xco-krushevo
УЧЕСТВОТО Е БЕСПЛАТНО !
Во организација на велосипедскиот клуб Оксижен и велосипедската федерација на Македонија на трката може да учествуваат сите лиценцирани возачи како и сите хоби возачи, рекреативци љубители на природата.
Организацијата е помогната од швајцарската агенција за развој и соработка, општина Крушево и Хотел Панорама.


© 2023 Oxygen Cycling Club. All Rights Reserved. Powered by MOL