• +38978415058
  • +38978415058
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Крос кантри велосипедска трка Кучково 2022

Како и секоја година на падините на с.Кучково во општина Ѓорче Петров велосипедскиот клуб Оксижен ќе ја организира велосипедската крос кантри трка во планински велосипедизам во рамки на македонската велосипедска федерација. На трката ќе земат учество сите лиценцирани возачи но исто така ќе може да учествуваат и сите рекреативци и љубители на овој спорт.  Пропозициите и бројот на кругови како и описот на патеката може да се видат на линкот за регистрација на трката.   Во рамки на трката ќе биде организирана и трка а деца на која и тие ќе може да ги покажат своите способности.  ЗАБАВА СПОРТ ПРИРОДА ве очекуваме во Кучково во недела 09.10.2022.

ЛИНК ЗА РЕГИСТРАЦИЈА: РЕГИСТРИРАЈ СЕ 

Регистрацијата може да се направи и преку емаил:  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..  Маил пораката треба да ги содржи сите информации од формата за регистрација.


© 2024 Oxygen Cycling Club. All Rights Reserved. Powered by MOL