• +38978415058
  • +38978415058
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

РЕГИСТРАЦИЈА ЗА КРОС-КАНТРИ
ВЕЛОСИПЕДСКА ТРКА КРУШЕВО

When in Krusevo
01.07.2023


Здраво и добредојдовте на веб страната за регистрација на трката XCO Крушево.

Трката е во организација на велосипедскиот клуб Оксижен и велосипедската федерација на Македонија. 

Ве молиме пополнете го формуларот подолу и доколку имате прашања слободно контактирајте не.  

Во очекуваме во прекрасната природа во Крушево.

Поздрав
ВК Оксижен
Информации
  • Учеството е бесплатно
  • Задолжително кацига и исправен велосипед
  • Изјава за согласност
  • Пожелно присуство до 10 часот за подигнување на бројките
  • Патеката е кружна околу 3.7км и погодна  и за рекреативци
  • За сите прашања пишете на: info@oxygen.com.mk
Image
Image
Image
Image

РЕГИСТРАЦИЈА

Напомена:

Категорија се одредува според година на раѓање а не според дата.  Како пример доколку лицето е родено на 10 Септември 2010 година се смета дека има 13 години без оглед што сеуште нема наполнето 13 години на денот на трката.


captcha
Powered by BreezingForms
© 2024 Oxygen Cycling Club. All Rights Reserved. Powered by MOL