• +38978415058
  • +38978415058
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

УЖИВАЈТЕ ВО ПРИРОДАТА
ДА НЕ ЈА УНИШТУВАМЕ

ИСТРАЖЕТЕ ЈА СО ВАШИОТ ВЕЛОСИПЕД

ДА ВОЗИМЕ ЗАЕДНО

Овој сајт е наменет на сите вљубеници во исконската убавина на природата кои го сакаат велосипедизмот, планинскиот велосипедизам и авантурата како и на сите луѓе кои и денес во овие модерни времиња и понатаму го носат во себе оној веке помалку заборавен но и добро препознатлив ген и дух за авантура. Ако сакате авантура и имате потреба да посетите некоја нова поинаква убавина, тука сме ние членовите на клубот за планински велосипедизам.

ВК Оксижен
Image

Велосипедски туристички тури

Авантуристичкиот туризам, е се по популарен во светот, позитивно влијае на луѓето и околината. Контактирајте не! 

Натпревари

Во организација на ВК Оксижен континуирано повеќе од  20години  се одржуваат голем број натпревари како на национално така и на меѓународно ниво.

Планински вело патеки

Истражете ја Македонија разгледајте и симнете информации и ГПС велосипедски патеки во Македонија.  Доколку имате некоја а ја нема на нашата веб страна контактирајте не и ќе ја поставиме.
Image
Image
Image

ОБЈАВИ НА ДЕЛ ОД НАШИТЕ АКТИВНОСТИ

СОЦИЈАЛНИ МЕДИУМИ

Simple Social Media Stream: There is no feed data to display!

ЈА САКАШ ПРИРОДАТА?
ПОБЕГНИ ОД ГРАДСКИОТ МЕТЕЖ И БИДИ АКТИВЕН !
ПРИДРУЖИ НИ СЕ !
ДА ВОЗИМЕ ЗАЕДНО !

Со секој извозен километар го продолжуваш животот.
Дебел или слаб, стар или млад, машко или женско, македонец, албанец или било која друга националност сето тоа не е битно !
Битна е дружбата, природата, забавата и активниот живот за повеќе насмевки !
 Станете член и да возиме !

ЗА СИТЕ ВАШИ ВЕЛО ПОТРЕБИ

0дена во годината
Благодарејќи на многуте години искуство во вело туризам како и останати искуства во и околку велосипедизмот Ви ги нудиме нашите услуги со висок квалитет и сигурност како одговорен партнер !
slika-velo-zlate.jpg
Оксижен во соработка со партнер агенциите организира туристички тури во сите региони на Македонија.  Времетраењето на турите како и сместувањето комфорот  и начинот на исхрана на групата е во зависност од желбите на гостите.  ПВК Оксижен овозможува сместување во шатори, хостели и хотели од различна категорија.   ПВК Оксижен стои на располагање да излезе во пресрет на сите барања на гостите во зависност од условите на теренот. Контакт !

КвалитетниСервисираниБесплатна достава во Скопје

ПВК Оксижен изнајмува повеќе врсти на велосипеди (крос кантри, спуст/ендуро, градски) кои се користат за велосипедски активен одмор.  Локација на подигање и враќање на велосипедите е Скопје а најкраток период за изнајмување е еден ден.  Цената на изнајмување зависи од моделот на велосипедот како и од време траењето на изнајмувањето.  Овозможуваме индивидуални и групни изнајмувања на велосипеди.
При подигнување на велосипедот се потпишува краток договор и се остава копија од лична карта или пасош. Контакт
Изминативе години Оксижен има маркирано стотици километри велосипедски патеки како за приватни компании, разни ЕУ проекти така и локалните самоуправи кој имаа потреба од бележење и GPS снимање  на планински патеки како и останати потреби со употреба на GPS уреди.  Доколку имате потреба или пак сакате да бидете партер со Оксижен во некој проект Ве молиме да слободно не контактирате.

ШТО ВЕЛАТ ЗА НАСПЕЧАТЕНИ МЕДИУМИИНТЕРНЕТ ПОРТАЛИТЕЛЕВИЗИИ

СПОНЗОРИ

ФАКТИ И БРОЈКИ

ПОСТОИМЕ ОД 1997 ГОДИНА !
ПРОГЛАСЕНИ ЗА НАЈДОБАР ПВ КЛУБ ОД МАКЕДОНСКАТА ВЕЛОСИПЕДСКА ФЕДАРАЦИЈА 2016, 2017, 2018
СТОТИЦИ ОБЕЛЕЖЕНИ ПАТЕКИ ВО МАВРОВО, КРУШЕВО, БЕРОВО, ШАР ПЛАНИНА, ...
ОРГАНИЗАТОРИ НА ГОЛЕМ БРОЈ НАТПРЕВАРИ НА НАЦИОНАЛНО И МЕЃУНАРОДНО НИВО СОГЛАСНО УЦИ
0
БРОЈ НА АКТИВНИ ЧЛЕНОВИ
0
ГОДИНИ НА ПОСТЕЊЕ
0+
БРОЈ НА УЦИ НАТПРЕВАРУВАЧИ
0,000
ПРИЈАТЕЛИ И ПОДРЖУВАЧИ
© 2024 Oxygen Cycling Club. All Rights Reserved. Powered by MOL