• +38978415058
  • +38978415058
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Вело тим вовед

Велосипедскиот тим на Оксижен се состои од регистрирани УЦИ натпреварувачи како и од рекративци од сите возрасти.  Во последниве неколку години велосипедскиот клуб Оксижен како напреварувачки клуб со своите регистрирани натпреварувачи е прогласен за најдобар планинско велосипедски клуб од страна на велосипедската федерација на Македонија.  Во клубот членуваат скоро сите шампиони во различните категории во планински велосипедизам како и шампионките во дисциплина друмски велосипедизам.


© 2024 Oxygen Cycling Club. All Rights Reserved. Powered by MOL