• +38978415058
  • +38978415058
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Трка крос кантри Гази Баба Скопје Септември 2019

 Изминатиот викенд во организација на ВК Енерџи се одржа последна трка за 2019 година XCO Гази Баба со која и официјално е завршена натпреварувачката сезона во планински велосипедизам.

Честитки за сите натреварувачи за успешно завршена сезона и време е за заслужен одмор пред почеток на припреми за нова сезона .

Alex Makedon - прво место
Mihail Tasevski - второ место
Andrijana Anastasoska - прво место
Aneta Antovska - второ место
Lazar Petrovic - прво место


© 2020 Oxygen Cycling Club. All Rights Reserved. Powered by MOL