• +38978415058
 • +38978415058
 • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Александар Маркоски

Александар Маркоски

Кратка биографија :

Јас сум Александар Маркоски. Љубовта кон природата и планината ме натераа да започнам да се бавам со планински велосипедизам во 2015 година. Можностите на велосипед во планина се бескрајни. После многу извозени рекреативни тури, од наредната година почнаа да ме интересираат и натпреварите, па така во 2017 година се приклучив кон велосипедскиот клуб Oxygen и почнав да се натпреварувам како во Македонија и домашното првенство така и во странство.


Лични податоци

Место на живеење: Скопје Тежина: 64 кг
Место на раѓање: Скопје Висина: 174 цм
Националност: Македонец Тим: OXYGEN
Дата на раѓање: 21.10.1984 Категорија: Елит
Социјални медиуми: 


Остварени успеси:

Национални натпревари

 • I-во место Маврово мтб маратон 2018г.
 • II-ро место Маврово мтб маратон 2017г.
 • II-ро место XC Водно (државно првенство) 2017г.
 • II-ро место Радовиш XCO 2018г.
 • III-то место Куманово XCO (државно првенство) 2018г.
 • I-во место Студена вода XCO 2019г.
 • I-во место Куманово XCO 2019г.
 • I-во место Радовиш XCO 2019г.

Интернационални натпревари:

 • II-ро место Sfendami mountain festival 2018г.
 • VI-то место Tri strane kopaonika 2018г.
 • XI-то место Vitosha100 2018г.
 • IV-то место Caribrodski MTB marathon 2019г.
COM_SPPORTFOLIO_BACK_TO_CATEGORY

Date

18 Јуни 2019

Categories

Cross Country, Road
© 2024 Oxygen Cycling Club. All Rights Reserved. Powered by MOL