• +38978415058
  • +38978415058
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Катерина Николовска

Катерина Николовска

Кратка биографија :

Катерина Николовска е родена во Скопје а сега се наоѓа на студии во Рим, Италија.


Лични податоци

Место на живеење: Рим, Италија Тежина:     кг
Место на раѓање: Скопје Висина:      цм
Националност: Македонка Тим: OXYGEN
Дата на раѓање:  Категорија: Елит
Социјални медиуми:  Facebook: Katerina Nikolovska      Instagram : Katerina Nikolovska


Остварени успеси:

Катерина Николовска е поранешен вице шампион на Балканот во планински велосипедизам.

Златни Медали

Сребрени Медали

Бронзени Медали

Други Натпревари
COM_SPPORTFOLIO_BACK_TO_CATEGORY

Date

04 Ноември 2019

Categories

Cross Country, Road
© 2023 Oxygen Cycling Club. All Rights Reserved. Powered by MOL