• +38978415058
 • +38978415058
 • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
 • Велосипедскиот клуб Оксижен и оваа година ја одбрани титулата за најдобар планински велосипедски клуб, 4та година по ред најдобри !!!
  Во сениорските категорија доминираа велосипедистите на Оксижен !

  Победници на ранг листа во планински велосипедизам:
  1-во место Михаил Тасевски
  2-ро место Александар Марковски
  3-то место Лео Кралевски

  1-во место Анита Величковска
  2-ро место Катерина Николовска
  3-то место Андријана Анастасовска

  2-ро место Лазар Петровиќ ( кадет)

  2-ро место Анита Величковска (друмски велосипедизам)

  Честитки и браво за сите 

 • Еден од најголемите светски авантуристи и пионер на авантуристичкиот туризам, Ричард Бангс заедно со својата екипа, во почетокот на овој век престујуваше во Македонија, како гостин на Exploring Macedonia-национален туристички портал, со цел да открие и прикажи на светот дел од убавините со кои располага оваа мала земја. Меѓу останатото еден ден поминаа по патките за МБ на Бистра во Маврово. Нивни водичи беа токму членови на клубот Оxygen. Целата екипа а посебно г-ин Бангс беше импресиониран квалитетот на МБ патеките како и од целата природа. (Види видео).

© 2020 Oxygen Cycling Club. All Rights Reserved. Powered by MOL